Drewniane zabawki czyli ekozabawa

CZYTAJ

W dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się od plastikowych zabawek wątpliwej jakości. Taki trend panuje przede wszystkim ze względu niską cenę tych produktów.

Plastikowe zabawki z pewnością są tanie ale czy za niską ceną idzie w tym przypadku wysoka jakość? Niekoniecznie. Większość plastikowych zabawek (ja je nazywam „odpustowymi” :)) ma to do siebie, że psuje się po niedługim okresie użytkowania. Łamią się elementy, zabawka przestaje grać, czy świecić. Raczej nie opłaca się nikomu inwestować w naprawę, co tylko zwiększa ilość plastikowych odpadów, a my musimy wydać pieniądze na kolejny bubel.

Producenci drewnianych zabawek wychodzą nam naprzeciw i tworzą coraz ciekawsze propozycje, które są doskonałą alternatywą dla głośnych, plastikowych zabawek. Wiele zabawek drewnianych idealnie oddaje wygląd produktów codziennego użytku. Bez problemu stworzysz swojemu dziecku kącik z kuchnią, zawierającą wszystkie niezbędne akcesoria do gotowania z drewna, czy miniwarsztat z zestawem drewnianych narzędzi. To tylko kropla w morzu tego, co oferuje rynek dziecięcych zabawek drewnianych.

Drewniane zabawki – zalety

Drewniane zabawki słyną ze swojej trwałości, a do tego są ekologiczne i ponadczasowe. Z pewnością wiele z nich będzie nadawało się do użytku dla kolejnych pokoleń.

Przy wyborze drewnianych zabawek należy zwrócić uwagę na to, czy nie mają ostrych krawędzi oraz czy posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Zabawka, która spełnia te wymogi z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego dziecka, a Ty możesz być spokojna, że nie stanie mu się krzywda.

Drewniane zabawki uczą malucha kreatywnego myślenia, wspierają rozwój motoryczny, a także koncentrację wzrokowo-ruchową. Zabawki drewniane zachęcają malucha do użycia wyobraźni i w żadnym wypadku nie ograniczają jego pomysłów. Dzięki drewnianym odpowiednikom artykułów codziennego użytku tj. drewniany ekspres czy zestaw do parzenia herbaty, dziecko ma możliwość „zabawy na niby”, co pozytywnie wpływa na rozwój mowy, a także budowanie pewności siebie. Drewniane zabawki mogą także zaszczepić w Twoim dziecku niesamowitą pasję, dzięki kreatywnym zestawom np. fryzjera, majsterkowicza, czy sklepikarza. Przy drewnianych zabawkach nie ma mowy o przebodźcowaniu, co wynika z braku grających czy świecących elementów.

Jeśli podchodzisz do wychowania dziecka w sposób świadomy i zgodny z naturą, warto zastanowić się nad inwestycją w edukacyjne, drewniane zabawki. Poza oczywistymi już zaletami, pozwoli to uniknąć płaczu nad kolejnym popsutym, plastikowym samochodzikiem.

BLOG
Lista oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w magazynie. Zostaw swój adres e-mail poniżej. Podając e-mail akceptujesz warunki Polityki Prywatności.
You need to Login for joining waitlist.